Przenośne mierniki i rejestratory parametrów sieci
Stacjonarne mierniki i rejestratory parametrów sieci
Systemy monitorowania jakości energii elektrycznej
Inne rejestratory
Kontakt

Rejestrator PQA

Carlo Gavazzi
PN/EN 50160, made in Italy

 1. REJESTRATOR PQA

Nowy rejestrator PQA stanowi optymalną odpowiedź na wymagania prawne i faktyczne związane z koniecznością pomiarów jakości energii elektrycznej (norma PN/EN 50160, ustawa Prawo Energetyczne wraz z rozporządzeniami wykonawczymi do niej -> zawarte w umowach sprzedaży energii obowiązkowe kryteria jakości energii elektrycznej).

Producentem przyrządu jest dział automatyki przemysłowej europejskiego koncernu "Carlo Gavazzi" (ISO 9001), działającego na rynkach światowych od ponad 80 lat.

Szczególną zaletą PQA jest niespotykana u innych producentów, bezkonkurencyjna relacja jakości i parametrów przyrządu do jego bardzo ekonomicznej ceny.

Analizator energii PQAPQA wyświetla/rejestruje/drukuje wszystkie pomiary elektryczne w dowolnych układach 3-fazowych, analizując sygnały na siedmiu wejściach (4 napięciowe + 3 prądowe) okres-po-okresie : wyższe harmoniczne do 50-ej, THD, zakłócenia od 10 ms, prądy, napięcia, moce, energie, częstotliwość, współczynnik mocy, przebiegi oscyloskopowe, diagram fresnela, i więcej...

Wszystkie pomiary mogą być rejestrowane jednocześnie, bez konieczności przełączania funkcji pomiarowych jak w przyrządach starszej generacji.

PQA wyróżnia się kompletnym wyposażeniem obejmującym pamięć wewnętrzną, wyraźny ekran o wysokiej rozdzielczości, akumulator na ponad godzinę pracy bez zasilania zewnętrznego oraz graficzną drukarkę pozwalającą na natychmiastową dokumentację pomiaru na miejscu, co często jest niezbędne m.in. z uwagi na aspekty prawne. Całość zintegrowana jest w ergonomicznej, lekkiej, składanej obudowie o niewielkich gabarytach i dużej wytrzymałości.

Dodatkową zaletą PQA jest najprostsza w tej klasie przyrządów obsługa, dzięki czemu jej opanowanie zajmuje zaledwie kilka minut.

PQA przeznaczony jest w szczególności dla Zakładów i Rejonów Energetycznych, dużych odbiorców energii oraz firm usługowych jako rekomendowany, przenośny przyrząd 1 wyboru o najkorzystniejszej relacji cenowej i wysokiej klasie.

PQA. Aby zapisy umowne dotyczące jakości energii
nie były martwym prawem!

PQA:
Analizator jakości energii PQA
Pomiary wyświetlane, rejestrowane, drukowane:

wyższe harmoniczne do rzędu 50-ej w prądzie i napięciu, odkształcenia - THD, częstotliwość, prądy, napięcia, moce, współczynnik mocy, asymetria napięcia, energie, kalkulacja prawidłowej kompensacji; wartości chwilowe, średnie, maksymalne, minimalne w nastawianych okresach uśredniania; wszystkie kalkulacje wykonywane są w oparciu o analizę "cykl po cyklu" - z uśrednianiem 128 próbek na każde 20 ms; zakłócenia w napięciu od 10 ms; diagram fresnela; alarmowe zdarzenia poza-limitowe; przebiegi oscyloskopowe dla wszystkich kanałów z możliwością wyświetlania krzywej prądu i napięcia na jednej stronie ekranu ; algorytmy wg zalecanej normy PN/EN 50160

Wejścia:

4 x napięciowe (do 700 V trms; 1.6 kVpk / 1 s.), 3 x prądowe (1 V) do 3000 A izolacja 8 kV

Przekładnie:

dowolnie programowane dla prądu i napięcia

Typy układów pomiarowych:

1-fazowy, 3-fazowy zbalansowany i niezbalansowany, Aron

Porty komunikacyjne:

1 x RS232

Próbkowanie:

6,4 kHz przy 50 Hz (128 próbek na okres)

Metoda pomiaru:

tRMS (rzeczywista wartość skuteczna)

Pamięć:

512 kB (1 MB) - wybór cyrkularna lub liniowa (typu RAM)

Dokładność:

0.5 % (tRMS); 0.05 % (częstotliwość)

Ekran:

240 x 64 punktów graficzny, podświetlany o wysokim kontraście, czas odświeżania = 500 ms

Sygnalizacja:

stanu akumulatora; dostępnej pamięci

Drukarka:

graficzna - igłowa (szerokość papieru 54 mm)

Zasilanie:

230 V AC +/-15 %; akumulator podtrzymujący pracę przez min. 1 godz.

Warunki pracy:

-10 ...+ 60 o C; <90 % rH

Program:

PqaSoft dla Windows - graficzny, maksymalne uproszczenie obsługi zgodnie z technikami intuicyjnymi; generator wykresów, tabel, raportów; funkcja eksportu danych do arkuszy kalkulacyjnego

Ciężar kompletu z cęgami etc.:

8,2 kg

Ciężar:

3,2 kg (bez walizki i akcesoriów)

Skład zestawu:

  • rejestrator PQA z pamięcią i drukarką
  • 3 sztuki cęg prądowych 1200 A (53 mm)
  • walizka na przyrząd i akcesoria
  • oprogramowanie PqaSoft dla Windows
  • komplet przyłączy napięciowych z krokodylkami
  • komplet przyłączy komunikacyjnych
  • instrukcja obsługi w języku polskim
  • gwarancja 12 miesięcy (serwis na miejscu)
  • indywidualne świadectwo kalibracyjne producenta

Przyrząd dostarczany jest w kompletnym zestawie z wszystkimi akcesoriami, gotowy do pracy. Opcjonalnie oferowane są różne rodzaje cęg i przekładników elastycznych o zakresie od 10 do 3000A.

POBIERZ FOLDER REKLAMOWY / SPECYFIKACJĘ TECHNICZNĄ W FORMACIE PDF

 

 
Wykonanie strony: SI2.pl
Wszelkie prawa zastrzerzone dla PRO - ELEKTRA